Zpět

O společnostiO nás

Jsme Taurid Ostrava s.r.o. a už roku 2003 se zabýváme automatizací a řízením technologických linek, strojů a zařízení.

O splnění zakázek se stará 47 odborníků napříč celým spektrem kvalifikací. Jsou to projektanti řídicích systémů a elektrických regulovaných pohonů, programátoři a IT specialisté vyvíjející software pro PLC, HMI, SCADA a MES systémy, elektromontéři, administrativní a vedoucí pracovníci.

Našimi zákazníky jsou výrobní společnosti v hutnickém, strojírenském, chemickém, elektrotechnickém a automobilovém průmyslu. Spolupracujeme s technologickými společnostmi v regionu i v celém světě.

Roční obrat společnosti se pohybuje v rozmezí 105 až 135 miliónů Kč. Jsme finančně stabilní společnost, která od poloviny roku 2012 sídlí ve vlastní nemovitosti na ulici Starobělská blízko Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Kancelářský a provozní objekt byl v roce 2020 modernizován a rozšířen o 250 m2 pro kompletaci a testování elektrických skříní. Modernizací prošly také laboratoř automatizace a robotizace, skladovací prostory a zázemí pro zaměstnance.

LIGHT BACKGROUND 131118_Solution Partner Emblem_Automation Drives_horizontal_Contour_72dpi_rgb

Certifikáty

Týmová práce – Řešení na míru – Kvalita: to je naše pracovní motto.

U nás v TAURIDu máme zavedený systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2015, který je pravidelně auditován a recertifikován autoritou LL-C (Certification) Czech Republic s.r.o.

Pracovníci, kteří realizují projekty ve farmacii, jsou členy mezinárodní organizace pro řízení ve farmacii ISPE a zároveň odborníky, kteří se orientují v problematice pokynů pro výrobce a uživatelé automatizovaných systémů ve farmaceutickém průmyslu uvedené v zásadách správné výrobní praxe GAMP.

Projektujeme zařízení, která spadají pod dohled Českého báňského úřadu pro oblast činností, které jsou prováděny hornickým způsobem. Vyškolení pracovníci procházejí pravidelným přezkušováním u OBÚ v Ostravě.

Důležitým milníkem v historii firmy byl rok 2014, kdy byla firma úspěšně auditována zástupci společnosti Siemens a TAURID se stal tzv. Siemens Solution Partnerem pro oblast průmyslové identifikace a lokalizace – Industrial Identification RFID & Locating RTLS. V roce 2020 se podařilo získat partnerství pro oblast Drives&Motion.

O kvalitě finálního produktu se rozhoduje již při jeho projektování. TAURID je partnerem divize Automation&Drives společnosti Siemens a její techniku přednostně implementuje. Významný podíl v portfoliu zaujímá také technika společnosti Rockwell Automation (Allen Bradley) a mnoha dalších renomovaných světových výrobců.

LIGHT BACKGROUND 131118_Solution Partner Emblem_Automation Drives_horizontal_Contour_72dpi_rgb

Kariéra a vize

Budování týmu vlastních odborníků je jednou z našich stěžejních priorit. Jde nám především o odborníky se specializací na obory Farmacie, Zpracování pásu, Povrchová úprava kovů, Transport a zpracování polotovarů, Jednoúčelové stroje a montážní linky.

Tým odborníků tvoří projektanti řídicích systémů a elektrických regulovaných pohonů, programátoři a IT specialisté vyvíjející software pro PLC, HMI, SCADA a MES systémy, projektanti, kteří zpracovávají digitální modely a simulace výrobních systémů a v neposlední řadě elektromontéři.

Uplatnění najdou také pracovníci s praxí v oboru. Máte-li zájem o práci v našem týmu, níže najdete odkaz pro více podrobností.

více informací o kariéře