Taurid.cz > Starší aktuality > FlexIT aneb flexibilní MES vrstva

FlexIT aneb flexibilní MES vrstva

V rámci portfolia řešení firmy Taurid Ostrava pro automatizaci, robotizaci a digitalizaci v průmyslu vznikla MES vrstva, která
může často mnohem snadněji a účelněji řešit složitější výzvy.

S nástupem Průmyslu 4.0 a přísnějšími požadavky na výrobu je potřeba upravit zastaralá paradigmata v automatizaci a řízení. Zákazníci chtějí univerzální výrobní linky a pečlivý přehled o každém výrobku a stroji, což vede k vyšším nárokům na řídící a zobrazovací systémy , tedy PLC a SCADA. Tyto systémy se staly výkonnými automaty s mnoha funkcemi, což často překračuje jejich původní určení.

Často se setkáváme s požadavkem typu: „máme Siemens PLC a požadujeme SCADA WinCC pro správu celé výroby“. Nové MES (Manufacturing Execution Systems) řešení zákazníci často odmítají kvůli obavám z ceny a složitosti. Oddělení pokročilých funkcí do MES vrstvy však umožňuje použití jednodušších hardwarových i softwarových řešení a ušetřené prostředky lze investovat do MES vrstvy.

Funkcionality FlexIT – MES od firmy Taurid:

  • Algoritmy efektivního a prediktivního řízení, včetně řízení lidských zdrojů.
  • Ukládání a logování dat, statistiky a audit trail.
  • Notifikace, sledování zásobníků událostí.
  • Uživatelské rozhraní s webovým přístupem, kde jsou dostupná provozní i historická data.
  • Export/import dat a pravidelné zálohy systému.

Využití PC umožňuje lépe využít moderní prostředky, jako umělou inteligenci. Virtuální zprovozňování systémů v různých úrovních zanoření, např. virtuální PLC a simulace, umožňuje proškolit obsluhu a otestovat systém v kanceláři. Modulární systém FlexIT se upravuje na míru potřebám zákazníka, integruje prvky ERP, PLM, HRM, WMS, SCADA, PLC a další. FlexIT řeší výzvy flexibilní výroby a pravidelné zálohování systému umožňuje rychlou obnovu po poruchách.