Zpět

Aktuálně

Úvod

V této sekci vám přinášíme aktuální informace o tom, co nás právě teď nejvíce zaměstnává. Můžete se těšit na novinky o našich nových projektech a plánovaných prezentacích, trendy a vývoj v oblasti průmyslové automatizace, a také na sdílení našich nedávných úspěchů. Nezapomeňte se podívat také na naše webináře, které pravidelně pořádáme.

Novinky

TAURID je partnerem odborného semináře z cyklu Bezpečnost strojních zařízení konaného 10. října v rámci MSV 2024 v Brně. Zvláštní pozornost bude zaměřena na úpravy strojních zařízení při rozšíření výroby nebo při integraci robotických aplikací do stávajících výrobních linek.

Semináře se můžete zúčastnit ZDARMA prezenčně nebo za poplatek 800,- Kč sledováním on-line přenosu, ale s možností přehrání záznamu v následujících 14 dnech.

Detailní informace naleznete na portálu Elektroprůmysl zde:

Více zde

Měli jsme možnost prezentovat téma Využití digitálního dvojčete pro účely virtuálního zprovoznění v rámci 2denní konference „Summer Days“ pořádané společnostmi ControlTech a Rockwell Automation, které zajišťují prodej a podporu techniky Allen Bradley.

Získali jsme zakázku na dodávku MES pro našeho dlouholetého zákazníka v automotive. Již více než 10 let funguje spolehlivě naše řešení ve výrobním závodě ve Francii a pevně věříme, že připravovaná inovovaná varianta pro výrobní závod v JAR bude neméně úspěšná.

Trendy a inovace

Ponořte se do světa inovací a digitální transformace

Objevte, jak nejnovější technologie a moderní přístupy v oblasti automatizace a digitalizace mohou posunout Váš podnik na vyšší úroveň.

Virtuální zprovoznění v laboratoři zkracuje čas testování reálných systémů, umožňuje otestovat výrobní dávku ve zrychleném režimu, otestovat kombinace, které se vyskytují zřídka a jen stěží je lze v reálu nachystat a v neposlední řadě snížit psychické zatížení pracovníků, kteří jsou zodpovědní za zprovoznění zařízení. Více se dočtete v článku „Virtuální zprovoznění je dnes nutnou podmínkou hladkého rozběhnutí náročných pracovišť“, který byl publikován v časopisu Strojírenství:

Přečtěte si článek

Přečtěte si náš příspěvek na téma „Moderní digitální modely a jejich využití nejen pro automatizaci a robotizaci průmyslové výroby“, který byl publikován v časopisu Elektroprůmysl resp. webovém portálu:

Přečtěte si článek

Webináře

Pro zájemce uspořádáme seminář-webinář, na kterém budou naši specialisté prezentovat zkušenosti, které získali při práci s 3D digitálním dvojčetem.

Ukážeme Vám, jak se tvoří digitální model, jak jej propojíme s vývojovým prostředím TIA Portal (Siemens) anebo Studiem 5000 (Allen Bradley) a jak probíhá samotné testování nebo-li virtuální zprovoznění. Závěrem bude demonstrováno, jaké jsou přínosy aplikace digitálního dvojčete, co tím kdo získá popř. s jakými náklady je třeba počítat.

Seminář A – Projektování nového nebo modifikace stávajícího výrobního systému

Typické formulace požadavků a dotazů zákazníků jsou:

  • Bezpečně ověřte možnost zvýšení produkce u stávajícího výrobního systému o 20 %. Jak velký mezioperační zásobník/buffer je nutné dimenzovat?
  • Navrhněte dispoziční uspořádání (layout) nového výrobního systému a ověřte plánovanou výrobní kapacitu. Jakou výhodu získáme, když připravíte virtuální zprovoznění pomocí digitálního dvojčete?
  • Proč se nám vyplatí systém dynamického plánování výroby?
  • Musíme polotovary identifikovat nebo vystačíme se sledováním cílů?

Seminář B – Využití digitálního dvojčete pro virtuální zprovoznění

Typické projekty a dotazy pro virtuální zprovoznění jsou:

  • Na událostech založené výrobní systémy s komplikovanou logistickou vrstvou řízení
  • Větvené dopravníkové systémy se zásobníky, sklady, mezioperačními zásobníky, roboty popř. AGV
  • Montážní linky a pracoviště v automobilovém průmyslu
  • Galvanovny a vanové mořící linky
  • Jsou definovaná kritéria přidělování událostí mezi manipulátory na společné pojezdové dráze navržena optimálně?

Seminář C – Siemens RFID technika pro průmyslovou identifikaci

Typické projekty a využití Siemens RFID techniky jsou:

  • Autentifikace obslužného personálu pomocí RF1040 ve spojení se Simatic HMI
  • Identifikace manipulačních háků pomocí RF260R, rozhraní IO-Link a transpondéry MDS124

Webinář se uskuteční v případě projeveného zájmu alespoň 3 zájemců. Nezapomeňte uvést preferovaný termín. Zvolte téma, preferovaný termín a registrujte se na webinář prostřednictvím e-mailu robert.hofman@taurid.cz nebo na telefonním čísle 736 602 722 popř. Na 599 507 800. Přihlašovací pokyny Vám budou poslány na zadanou emailovou adresu. Těšíme se na Vás.

Po skončení webináře Vám pošleme prezentaci v pdf formátu.